Nemokamas pristatymas užsakymams virš 70,00 
0%

PATARIMAI

Norint teisingai pasirinkti klijus lipnioms etiketėms, reikia įvertinti gaminio ženklinimo ir saugojimo sąlygas. Dažniausiai tai yra temperatūra, klijavimo paviršius, aplinkos sąlygos – ar yra drėgmė, riebalai, dulkės ir pan. Pagal tai galėtume išskirti populiariausias klijų rūšis.

Pirmoji – tai dažniausiai naudojami universalūs arba, dar vadinami, permanentiniai klijai. Etiketės su šiais klijais naudojamos ant lygių, švarių paviršių ilgalaikiam ženklinimui. Tinka klijuoti kambario temperatūros sąlygomis, o gaminius saugoti galima ne žemesnėje nei -20˚C temperatūroje.

Antra grupė klijų yra pastiprinto lipnumo arba specialūs klijai. Šie klijai yra klampesni, gaminami kaučiuko pagrindu. Jie stipriau nei universalūs klijai prilimpa prie dulkėtų, nelygių paviršių, pvz. gofro kartono dėžės. Etiketės su pastiprinto lipnumo klijais gali būti klijuojamos temperatūroje iki 0˚C, o ženklintus gaminius galima saugoti temperatūroje iki -20˚C. Šio tipo klijai yra atsparesni drėgmei ir riebalams nei universalūs klijai.

Trečioji klijų grupė yra giluminio šaldymo arba  šaldytuviniai klijai. Etiketes su šiais klijais galima klijuoti ant šaldytų paviršių ir esant neigiamai aplinkos temperatūrai, t. y. ant jau sušaldytų gaminių. Suženklintus gaminius galima saugoti šaldymo kameroje iki -40˚C.

Ir ketvirta klijų grupė yra mažo lipnumo klijai. Šie klijai yra skirti trumpalaikiam gaminių ženklinimui, todėl neatsparūs aplinkos poveikiui, tinka gaminius ženklinti ir saugoti kambario temperatūros sąlygomis, sausoje aplinkoje. Etiketes su mažo lipnumo klijais galime nuimti nuo gaminio nepažeidžiant paviršiaus ir nepaliekant klijų, todėl puikiai tinka ženklinti knygas, vaikų žaislus, stalo įrankius, indus.

Kai kuriais atvejais, kai ženklinami nelygūs, nešvarūs paviršiai, patiriamos ekstremalios ženklinimo ar saugojimo sąlygos,  yra naudojami specializuoti klijai. Pavyzdžiui, etiketės medienos gaminių ženklinimui, etiketės automobilių padangoms, lengvam etikečių nuplovimui nuo stiklo butelių. Jei jūsų gaminys toks – parinksime specialios paskirties klijus lipnioms etiketėms.

Kitais atvejais, pagal savo gaminio ypatumus, galite pasirinkti klijus patys arba drąsiai kreiptis patarimo į etikete.lt specialistus el. paštu info@etikete.lt arba telefonu +370 694 74040.

Etiketės  iš popieriaus ir plėvelės skiriasi atsparumu aplinkos poveikiui. Lipnios etiketės iš plėvelės kur kas ilgiau išlaikys nepakitusią išvaizdą, kai produktas laikomas drėgnoje aplinkoje. Taip pat plėvelę mažiau veikia temperatūrų svyravimai. Etiketės iš plėvelės yra atsparesnės ir mechaniniam poveikiui – jas sunkiau pradurti, praplėšti ar kitaip deformuoti. Tuo tarpu popierinės etiketės, kaip ir bet koks popierius, drėgnoje aplinkoje gali greitai prarasti savo prekinę išvaizdą.
 
Prieš renkantis lipnios etiketės žaliavą (popierių ar plėvelę), rekomenduojama įsivertinti klijavimo ir saugojimo sąlygas. Jei produktas bus laikomas kambario temperatūroje, gali užtekti ir popierinės etiketės. Tačiau jei gaminio laikymo sąlygos yra dinamiškos (sausa, drėgna, šalta, karšta), o vartojimo ciklas yra ilgas – vertėtų rinktis lipnias etiketes iš plėvelės.
 

Tam, kad nekiltų abejonių dėl žaliavos pasirinkimo, rekomenduojame kreiptis į etikete.lt komandą, kuri profesionaliai patars ir padės išsirinkti geriausią variantą.

Procesas
Lapinė spauda – tai toks procesas, kai lipnios etiketės yra spausdinama ant didelių lapų. Vėliau jie yra sukarpomi į mažesnius formatus, pvz., A4 ar A5. Tuo tarpu ruloninėje spaudoje naudojama žaliava rulonuose, t.y. spausdinama iš didelio rulono į mažesnius ritinėlius.

Kiekiai
Ruloninė spauda skirta didesniems kiekiams, maždaug nuo 2-3 tūkstančių etikečių. Taip yra todėl, kad spaudos pradžiai dalis žaliavos sunaudojama įrengimo paleidimui. Šios išlaidos brangina itin mažus tiražus. Lapinė spauda veikia kitaip – etiketės spausdinamos be ženklenių paleidimo kaštų, todėl čia galima atsispausdinti ir vieną etiketę, jei tik reikia. Kaip namų ar biuro spausdintuvas, tik žymiai didesnis ir galingesnis.

Žaliavos ir dekoravimas
Ruloninėje spaudoje galima naudoti įvairesnes medžiagas: tiek popierių, tiek plėveles, faktūrines žaliavas ar pan. Be to, etiketes galima papildomai dekoruoti – lakuoti, folijuoti ir kitaip jas puošti. Lapinėje spaudoje naudojamos tik PVC plėvelės. Popieriaus ar kitų medžiagų čia nepasirinksime, todėl jei jei reikia popierinių etikečių – teks rinktis ruloninę spaudą ir užsakyti minimalų kiekį.

Spalvų gama
Lapinėje spaudoje etiketės spausdinamos keturiomis spalvomis – CMYK, tai yra standartinės spaudos spalvos. Ruloninėje spaudoje spalvų daugiau – ten spausdiname 7-niomis spalvomis. Dėl to ruloninėje spaudoje galima spausdinti platesnę spalvų gamą ir atspalvius, kurti gyvesnių, sodresnių spalvų lipnių etikečių dizainus.

Dizainų įvairovė
Abu spaudos būdai leidžia spausdinti daugybę skirtingų dizainų. Jei reikia, kiekviena etiketė gali būti skirtinga. Tačiau procesas skiriasi. Lapinės spaudos atveju visus dizainus reikia iš anksto paruošti ir tai daro etikečių dizaineris. Tuo tarpu ruloninėje spaudoje skirtingų dizainų kūrimą galima automatizuoti. Etiketės dizaineris sukuria pagrindinį etiketės maketą, numato, kurios vietos ir kaip turi keistis – spalvos, pevikslėliai, tekstai, numeriai ir pan. Tuomet spaudos įrengimui yra rašomas algoritmas, o pagal algoritmą visi skirtingi etikečių dizainai kuriami spaudos metu paties įrengimo su papildoma programine įranga.

Apibendrinant
Ruloninė spauda labiau tinka didesniems kiekiams, platesnei žaliavų įvairovei ar spalvų gamai, kūrybiniams sprendimams. Lapinė spauda – idealu mažiems, greitiems, paprastiems darbams.

Norite gauti lojalumo taškų?
This is default text for notification bar