Nemokamas pristatymas užsakymams virš 70,00 
0%

Medaus etiketė: kokie reikalavimai taikomi šiam spaudos produktui?

Lipnios_etiketes_medui

Lipnios etiketės medui, gaminamos pagal kliento pateiktą ar mūsų komandos paruoštą maketą – viena iš etikete.lt teikiamų spaudos paslaugų, aktuali tiek didesnių bičių ūkių savininkams, tiek smulkiems bitininkams. Net ir šios verslo nišos naujokai neabejotinai žino, jog lipdukai medui, siekiant pritraukti potencialių pirkėjų dėmesį, turi būti kokybiški, estetiški, išskirtiniai. Tačiau, tikėtina, faktas, jog ant medaus etiketės naudojamas ženklinimas turi atitikti tam tikrus reikalavimus, ne vienam mūsų klientui, besidominčiam šia spaudos paslauga, gali būti naujiena. Tad šiame įraše išsamiau ir apžvelgsime reikalavimus, kuriuos, be patrauklių estetinių sprendimų, turi atitikti medaus etiketės. 

Kokia informacija turi būti pateikiama medaus etiketėje?

Norint užsiimti medaus prekyba, didesnį ar mažesnį bičių ūkį turintys asmenys turi atitikti įvairius reikalavimus: pradedant būtinų higienos reikalavimų užtikrinimu ir baigiant ženklinimo reikalavimais, apimančiais informaciją, kurią būtina/galima  nurodyti ant medaus etiketės.  

Medaus etikečių ženklinimo reikalavimai

Norint, jog medaus etiketė būtų ne tik vizualiai patraukli potencialaus pirkėjo akiai, bet ir atitiktų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus, ant jos privalomai turi būti nurodyta žemiau pateikta informacija.

  • Produkto pavadinimas.
  • Ūkininko, parduodančio medų pavardė arba įmonės pavadinimas.
  • Pardavėjo adresas.
  • Užrašas „Geriausias iki“, prie kuri būtina nurodyti ir medaus tinkamumo vartoti datą.
  • Grynasis medaus kiekis, esantis pakuotėje.
  • Medaus kilmės šalis. Tais atvejais, kai medus yra surinktas iš trečiosios šalies ar daugiau nei iš vieno ES valstybės, nurodant medaus kilmės šalį, turi būti pasirenkamas vienas iš šių, individualią situaciją atitinkančių žymenų: „EB medaus mišinys“, „ne EB medaus mišinys“ arba „EB ir ne EB medaus mišinys“.
medaus etiketes

Be privalomų ženklinimo reikalavimų, kurias turi atitikti medaus etiketės, galima pateikti ir papildomą informaciją.

  • Medaus gamybos būdas: korinis, su korio gabaliukais, nuvarvėjęs, išsuktas, išspaustas, filtruotas, konditerinis.
  • Regiono ar teritorijos pavadinimas, jei medus surinktas išimtinai tik tame regione. Išimtis – filtruotas ir konditerinis medus, ant kurio etiketės minėta informacija negali būti naudojama.
  • Tokie kokybės kriterijai, kaip, pavyzdžiui, diastazės aktyvumas ar drėgnumas.

Medaus kokybės standartus nurodantys teiginiai, kurie turi būti/negali būti atvaizduojami etiketėje

Kasdienėje kalboje, diskutuojant apie medų, neretai yra vartojami tokie terminai, kaip, pavyzdžiui, „natūralus“, „ekologiškas“, pabrėžiantys šio produkto kokybę bei išskirtinumą. Net jei Jūs, kaip bičių augintojas ir visą medaus gamybos procesą „nuo…iki“ pats atliekantis asmuo, esate įsitikinęs savo produkto natūralumu, svarbu žinoti, jog terminas „natūralus“ ant medaus etiketės ženklinimo negali būti naudojamas. Tokia nuostata buvo priimta dar 2013-ais metais, Žemės ūkio  ministerijai gavus Europos Komisijos (EK) išaiškinimą, pasak kurio, žodžio „natūralus“ naudojimas, ženklinant medų, gali klaidinti vartotoją, suteikdamas šiam užuominų apie tam tikras ypatingas maisto produkto (šiuo atveju – medaus) savybes, kuriomis pasižymi ir kiti panašūs produktai.

Žodis „ekologiškas“ ant medaus etiketės naudojamas gali būti, tačiau, tik tais atvejais, kai produktas atitinka tam tikrus reikalavimus, nustatomus ES lygmens ir nacionalinių teisės aktų reikalavimų ir tai patvirtina ekologinės gamybos sertifikavimo įstaiga. Tikrąjį medaus ekologiškumą, tam produktui turint ekologijos standartų atitikties sertifikato patvirtinimą, liudija ne žodelis „ekologiškas“, tačiau visoje ES naudojamas ekologiškų produktų logotipas – žalios spalvos stačiakampis su viduryje esančiu lapu, suformuotu iš baltų žvaigždžių. Beje, remiantis statistine informacija, šį logotipą pažįsta net 61 proc. Europos gyventojų. Tad, jei esate ekologiško bitininkystės ūkio savininkas, ant Jūsų medaus etiketės tikrai turėtų atsidurti šis ženklas, o ne tik žodinė informacija, kelianti sąsajas su ekologija.  

Kalbant apie kitus medaus kokybės standartus nurodančius teiginius, galima naudoti ir tokias žymas, kaip „rapsų“, „grikių“, „nektaro“, „lipčiaus“, tačiau,  tik tokiu atveju, jei yra atlikti ant etiketės nurodytų žiedadulkių vyravimą patvirtinantys laboratoriniai tyrimai.

Ką svarbu žinoti, prieš renkantis medaus etikečių gamintoją?

Pirkti pagal individualų užsakymą gaminamas medaus etiketes siūlo ne viena spaudos paslaugas teikianti įmonė. Savo partneriu rekomenduojame rinktis tą, kuri atsižvelgia į individualius, nuolat besikeičiančius klientų poreikius. Etikete.lt komanda specializuojasi tiek didelių, tiek vienetinių užsakymų gamyboje, tad galime pasiūlyti spaudos paslaugas ne tik stambiems verslininkams, bet ir smulkiems bitininkams, norintiems išbandyti savo siūlomo produkto paklausą rinkoje.

Vieni planuoja medaus prekybą iš anksto. Tuo tarpu kitiems tokia mintis gali kilti „čia ir dabar“, pavyzdžiui, likus savaitei iki mugės. Pasirinkus savo spaudos partneriu etikete.lt komandą, medaus etiketės netaps kliūtimi „startuoti“: operatyviai reaguojame į klientų internetu ar kitais, mūsų svetainėje nurodytais, kontaktais pateiktas užklausas ir kiek įmanoma greičiau įgyvendiname Jūsų užsakymą. Teikiame ir maketavimo paslaugas: suprantame, jog sukurti estetiškai patrauklią, visus reikalavimus išpildančią medaus etiketę, ypač, tai darant pirmą kartą, nėra lengva.

Savaime suprantama, dažnam klientui aktualu ir medaus etikečių kaina. Etikete.lt ne tik siūlo konkurencingas lipnių etikečių ar kitų spaudos produktų kainas, bet ir, naudojantis mūsų interneto svetainėje esančia skaičiuokle – galimybę iš karto sužinoti tikslią savo užsakymo kainą ir, tuo remiantis, įvertinti, ar pasiūlymas yra priimtinas.  

Atgal į tinklaraštį