Nemokamas pristatymas užsakymams virš 70,00 
0%

Etiketės ant stiklainių: kaip jas nuimti?

Etiketės ant stiklainių -maisto_pramonei

Džiugu, jog vis daugiau žmonių, užuot su nusivylimu atsidusę, „o ką aš, galiu padaryti?“, prie ekologijos ir tvarumo idėjų puoselėjimo prisideda mažais, tačiau neabejotinai labai reikšmingais darbais. Pavyzdžiui, stiklainis kuriame buvo majonezas ar medus, gali tapti „namais“ savos gamybos uogienei ar, pasitelkus šiek tiek fantazijos ir papildomų dekoracijų – pieštukine, vaza ir pan.

Etiketės ant stiklainių taip pat nėra kliūtis: šias, naudojant tinkamas priemones, visai nesudėtinga pašalinti. Kelis naudingus patarimus, kaip tai padaryti, rasite ir šiame straipsnyje. O klientams, kuriems aktualu stiklainių etiketės, priminsime: formuojant užsakymą, svarbu atkreipti dėmesį ir į etikečių gamyboje naudojamų klijų tipą.  

Kokio tipo etiketės gaminamos stiklainiams ir kitiems stikliniams indams?

Stiklainių etiketės, kaip ir kiti spaudos produktai, yra gaminamos, atsižvelgiant į individualius kliento pageidavimus, susijusius su pačiu produktu, estetika, patvarumu, ilgaamžiškumu, kaina ir pan. Stikliniams indams skirtos etiketės gali būti įvairaus dydžio, formų ir spalvų, spausdinamos ant skirtingų žaliavų (matinis/blizgus baltas popierius, matinė/blizgi balta plėvelė, skaidri plėvelė, sidabrinė/auksinė metalizuota plėvelė).

Jei aktualu visais atžvilgiais kokybiški spaudos gaminiai, o galvoje – daugiau abejonių nei atsakymų, etikete.lt komanda visada pasiruošusi padėti: pradedant pagalba, renkantis individualioje situacijose racionaliausias etikečių savybes bei maketavimo paslaugomis ir baigiant kokybiškais, operatyviais spaudos darbais.

Kaip nuo stiklainio ar kitokio indo nuvalyti etikečių klijus?

Pirmasis patarimas, kuriuo norime pasidalinti, prireikus pašalinti stiklainių etiketes, nepaliekant klijų pėdsakų – tiesiog išplauti juos indaplovėje. Tiesa, likučius, jei tokių dar liko po „akistatos“ su karštu vandeniu ir garais, gali tekti papildomai nutrinti šiurkščia kempine. Jei šis metodas nesuveikė ar neturite indaplovės, o gal – indo, nuo kurio reikia pašalinti etiketę, joje plauti nerekomenduojama, siūlome pasidomėti kitais metodais, kurių tikrai yra ne vienas.  Puikus pavyzdys – etikečių klijų pašalinimas actu.

 • Popierinį rankšluostį išmirkome acte.
 • Stiklainį ar kitą indą, nuo kurio norima pašalinti etiketę, paguldome į lėkštę ir uždengiame acte išmirkytu rankšluosčiu.
 • Paliekame actą „dirbti“ bent 20 minučių.
 • Sudrėkusią etiketę nutriname, o, norint pašalinti klijų likučius, kartojame visą procedūrą iš naujo.
 • Praėjus 20 minučių, nuplauname klijus su šiltu, muiluotu vandeniu ir kempine.

 Jei reikia pašalinti etiketes nuo didesnio kiekio stiklainių, procesą, taupant laiką, galima pakoreguoti. Tereikia užmerkti stiklainius stiprios koncentracijos acto tirpale ir, praėjus maždaug valandai, nutrinti kempine šiltu, muiluotu vandeniu.  

Priemonės, kurios naudojamos nuvalyti etikečių klijus nuo stiklainių

Be acto, šiam tikslui galima pasitelkti ir daug kitų priemonių, kurių nereikia specialiai pirkti – daugelį galima rasti pas kiekvieną namuose:

 • valgomoji soda;
 • alyvuogių aliejus;
 • įvairių rūšių eterinis aliejus;
 • spiritas;
 • nagų lako valiklis su acetonu;
 • plaukų lakas;dantų pasta;
 • priemonės, skirtos medinių baldų poliravimui ir kita.

Beje, nepriklausomai nuo to, kokią priemonę etikečių klijų šalinimui pasirinksite, likučių gramdymui nenaudokite peilio. Taip galima subraižyti stiklainį ar kitą indą ir pastarasis, praradęs estetiką, tikėtina, nebus tinkamas „prisikelti“ naujam gyvenimui. Vadinasi, pastangos, siekiant visiškai pašalinti etikečių klijus, taps bevertės. Sprendimas – šiurkšti kempinėlė arba plastikinė kortelė (banko, nuolaidų ir pan.).  

Lipnios etiketės ant stiklo

Produktų etiketės, kurios lengvai nusilupa, nepalikdamos klijų pėdsakų

Jei norite, jog potencialus klientas, kuriam skirtas produktas ar, kalbant apie vienetinius fizinių asmenų užsakymus, žmogus, kuriam dovanojate stiklainį ar kitą indą (žinoma, su turiniu!), dekoruotą etikete, neturėtų per daug vargo, prireikus pašalinti klijų likučius, apie tai turite galvoti, prieš pateikiant šio spaudos produkto gamybos užsakymą.  

Mūsų klientai, pateikdami užsakymą internetu, tarp pageidaujamų etikečių savybių, nuo kurių priklauso ne tik užsakymo kaina, bet ir produkto funkcinės ir estetinės savybės, turi nurodyti ir norimą klijų tipą.

 • Universalūs klijai, tinkami ant daugelio sausų paviršių.
 • Stiprūs klijai, išsiskiriantys itin efektyviu etikečių prisitvirtinimu prie įvairių paviršių.
 • Mažo lipnumo klijai, kurie ir yra geriausias pasirinkimas, galvojant apie poreikį pašalinti etiketes, leidžia šią nuimti lengvai ir gražiai, be klijų pėdsakų.

Taigi, jei, dažniausiai, kalbant apie etiketėms keliamus reikalavimus, pabrėžiamas pastarųjų ilgaamžiškumas ir efektyvus prisitvirtinimas prie skirtingų paviršių, tai, perskaičius šį tekstą, akivaizdu, jog, priklausomai nuo individualios situacijos, pageidavimai gali būti įvairūs. Dėl šios priežasties, etikečių ir kitų spaudos produktų užsakymas – atsakingas sprendimas, kurį, iškilus bet kokiems neaiškumams, padėti priimti pasiruošusi ir etikete.lt komanda. 

Atgal į tinklaraštį